yoga-swiadomosc-ciala-highclass

W obecnych czasach nasze życie obarczone jest wieloma wymaganiami. Lista marzeń i rzeczy, które mamy do zrobienia, jest coraz dłuższa. Co możemy zrobić dla siebie, aby w pełni być tu i teraz? Aby w tym chaosie nie zatracić spokoju, równowagi i zdrowia? Szansę, daje nam JOGA!

Większość z nas prowadzi nowoczesny, ale siedzący tryb życia, co odbija się na naszym zdrowiu, często powodując stres na wysokim poziomie i wiele innych dolegliwości. Joga odgrywa znaczącą rolę w radzeniu sobie z takimi problemami. To rodzaj filozofii, zajmujący się zależnościami pomiędzy ciałem a umysłem. Joga to słuchanie siebie.
Zapewniając holistyczny wzór dobrego samopoczucia i spokoju ducha, joga zapewnia nie tylko zdrowe życie, ale także radość. W końcu zdrowy umysł to zdrowe ciało!

Joga sprawia, że jesteśmy świadomymi użytkownikami własnego ciała.

[su_heading size=”14″]Joga to styl życia![/su_heading]

Praktykując zasady jogi, zobaczymy, że nasze działania są kierowane przez wewnętrzną mądrość i nie są kształtowane przez świat zewnętrzny. Kiedy ta postawa i sposób myślenia zostanie zakorzeniona, stopniowo poczujemy żywiołowość i charyzmę, z jaką zmierzamy się z życiem, co do tej pory wydawało się trudne i męczące. Te nakazy filozofii indyjskiej mają wpływ na życie codzienne i pozytywna zmiana wkrótce przeradza się w zrównoważony i harmonijny styl życia. To właśnie ten styl życia ewoluuje w specjalną kulturę jogiczną, wydobywającą z wnętrza spokój i szczęście. W połączeniu z odpowiednią dietą, pomaga w osiągnięciu pełnego zdrowia. Oczyszcza i regeneruje narządy wewnętrzne. Dotlenia mózg, pogłębia oddech. Daje możliwość odłączenia się od świata zewnętrznego.
Świadomość ciała i umysłu czyni nas silniejszymi, nie tylko fizycznie, ale także psychicznie i duchowo. W większym stopniu akceptujemy siebie i otoczenie. Jesteśmy mniej skłonni do agresji i niepokoju. Wzrasta stopień koncentracji, uwagi i percepcji, przez co lepiej zapamiętujemy. Uczy rozluźnienia, wycisza, daje dużo energii, zapału i
chęci do życia.

Share: