terapia-dzwiekiem-instrumenty

Terapia dźwiękiem, wykorzystuje muzykę oraz brzmienie specjalnych instrumentów tonalnych i rytmicznych takich jak gongi, bębny czy misy tybetańskie, a także głosu wydobywanego w jednym lub kilku tonach.

Fala dźwiękowa poprzez wibracje dociera do komórek i je masuje. Drgania tych instrumentów czy śpiewu, pomagają w osiągnięciu stanu głębokiego relaksu.
Dźwięki grane w sposób terapeutyczny, połączone z głębokimi technikami autorefleksji, stosuje się w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.
Metoda terapii dźwiękiem łączy starannie przemyślane terapeutyczne techniki dźwiękowe, które jak wykazano, wpływają na fizjologię, neurologię i psychikę. Terapeuci muzyczni przede wszystkim pomagają pacjentom poprawić swoje zdrowie w kilku dziedzinach, takich jak kognitywne, motoryczne, emocjonalne, komunikacyjne, społeczne, sensoryczne i edukacyjne.

Praktykujący terapię dźwiękową mogą również stosować techniki, które łączą ruch, głos, oddech i wizualizację.
Muzykoterapia jest stosowana w niektórych szpitalach medycznych, ośrodkach leczenia raka, szkołach, programach odstawienia alkoholu i narkotyków, szpitalach psychiatrycznych i zakładach karnych.
Jest korzystny dla każdej osoby, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, dzięki poprawie rytmu serca, zmniejszeniu lęku, pobudzeniu mózgu i lepszemu uczeniu się.

Muzykoterapeuci wykorzystują swoje techniki, aby pomóc swoim pacjentom w wielu dziedzinach, od łagodzenia stresu przed i po zabiegach chirurgicznych, po neuropatologie, takie jak choroba Alzheimera. Jedno z badań wykazało, że dzieci, które słuchały spokojnej muzyki umieszczone w ramionach bliskich, wykazywały mniejszy niepokój i odczuwały mniej bólu niż dzieci, które mimo przytulania nie słuchały muzyki.
Przeprowadzono badania na pacjentach ze zdiagnozowanymi różnymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak lęk, depresja i schizofrenia, a po terapii nastąpiła widoczna poprawa ich zdrowia psychicznego.
Terapia dźwiękiem łagodzi ból, odpręża, dodaje energii, naprawia biopole. Skutecznie wpływa na poprawę pracy serca, a także na cały układ krążenia. Relaksując ciało zmniejsza stres i napięcie, a pobudza umysł który staje się bardziej sprawny intelektualnie.

Share: